2011. május 3., kedd

Euro-támogatások

Hihetetlen, de ha ésszerűnek tűnő beruházásra kérjük, akkor az Európai Unió euro-milliókat, milliárdokat hajlandó adni nekünk ajándékba. Mivel mások pénzét nagyon szeretjük elkölteni, így csak a megfelelő indoklást kell megtalálni, hogy miért van tényleg szükségünk arra a beruházásra. A lakosság örülni fog, hogy fejlődik a környezete, igaz az építkezés okozta kellemetlenségeket meg el kell viselnie. És, ami fontosabb: ránk fog szavazni legközelebb is!
(A vállalkozók pedig, akik majd megkapják ezeket a jól fizető munkákat tőlünk, nagyon hálásak lesznek nekünk.)
Persze a beruházásokra jellemző, hogy mindig többe kerülnek a végén, mint a tervezett összeg, meg némi önrész is kell, meg folyamatos tanácsadás, jogi, és kommunikációs költségek, stb. (Ezeket a haverok kapják). A végén, akármennyi pénzt is kapunk, csak fel kell venni hitelt, amit majd a későbbiekben befolyó adóbevételekből vissza lehet fizetni. Külön öröm, hogy, ha a jövőben mások kerülnének a mi jó kis pozíciónkba, nekik már nem lesz lehetőségük semmilyen beruházásra, hacsak nem akarják csődbe vinni az önkormányzatot/országot.
A legtöbb beruházásra tényleg szükség lenne egyébként, bár jóval olcsóbban is meg lehetne oldani a problémát. Nálunk az autópályák kétszer annyiba kerülnek, mint a hegyes-völgyes Ausztriában, a Nemzeti Színházunk, vagy a Művészeti Palotánk többe került, mint az Operaház anno. Igazából nem tudom mennyibe kerültek, de 100 %, hogy egy ingatlan értékbecslő a felére sem értékelné őket, mint, amennyit költöttek rájuk. A sportcsarnokok még jobb példák. Mivel a fenntartásuk nagyon költséges, ezért a hasznosulásuk kérdéses, végső soron kidobott pénz volt a felépítésük. (Még a bank is csak a telek értékéig adna rájuk jelzáloghitelt.)
A négyes metró iszonyatos ára - amihez sosem számolják hozzá az évekig tartó forgalomkorlátozás, zaj, és környezetterhelés költségeit – felvetik a kérdést: nem lehetett volna-e a felszíni tömegközlekedés fejlesztésével tizedennyi pénzből megoldani a dél-budai összeköttetés javítását? Egyáltalán javításra szorult?
Bár már régen csődhelyzetben van az önkormányzatok többsége (ahogy az ország is), még mindig kapunk euro-milliókat, milliárdokat. Meddig lehet ezt folytatni? Miért nem lehet törvényt hozni ez ellen a gyakorlat ellen? Miért nem lehet börtönbe küldeni a saját jólétük érdekében egy város, vagy egy ország jövőjét tönkretevőket? Miért nem tehetünk semmit, hogy normálisan működő ország legyen Magyarország? Hogyan lehetséges, hogy Esztergomban minden héten új példát talál az új polgármester elődje korrupt, pazarló döntéseire, mégse lehet bíróság elé állítani a volt vezetőt, mivel a sleppje még mindig ott ül a képviselőségben, akik szintén haszonélvezői voltak ezen ügyleteknek?

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése